Międzynarodowy Dzień Jeża

Aktualności » Międzynarodowy Dzień Jeża

Dzień Jeża to jedno z wielu pozornie dziwnych świąt w kalendarzu, które wypada
10 listopada. Dlaczego mamy świętować z okazji istnienia małego kolczastego ssaka? Odpowiedź jest prosta. Jeże bez odpowiedniej ochrony wkrótce wyginą, a wtedy pozostaną w naszej pamięci jedynie jako ilustracje z książek dla dzieci, z nieodzownym jabłkiem na kolczastym grzbiecie. Z tego powodu członkowie Szkolnego Koła Miłośników Zwierząt „SOW-a” uczestniczyli w warsztatach „Co wiemy o jeżach” na terenie Multicentrum Zodiak. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się gdzie można spotkać jeże, co jedzą te małe ssaki, w jaki sposób przygotowują się do nadejścia zimy oraz jak pomóc tym sympatycznym zwierzakom. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się wielu ciekawostek o jeżach – między innymi o tym, że jeże mają ogony, ostre zęby i ok. 5000 kolców. Na zakończenie uczestnicy warsztatów wzięli udział w zajęciach plastycznych – w wyniku działań plastycznych powstały przepiękne prace.