Majówka w Złotym Potoku

Aktualności » Majówka w Złotym Potoku

Dnia 18 maja 2017 roku uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce
do Złotego Potoku. Głównym celem wycieczki było min.: budzenie świadomości ekologicznej, kształtowanie postaw proekologicznych i właściwych zachowań w lesie.

W trakcie wyjazdu uczniowie klasy II gimnazjum dodatkowo wzięli udział
w zajęciach w ramach projektu „Ilościowa i jakościowa analiza szaty roślinnej okolic szkoły – gatunki pospolite na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej”

Podczas wycieczki uczniowie dotarli do źródeł Wiercicy. Tam poznali ekosystem wodny i ptaki wodne. Następnie udali się do Nadleśnictwa Złoty Potok. Tam czekała
 Pani Aleksandra Malus – pracownik służby leśnej, która poprowadziła zajęcia w Izbie przyrodniczo-leśnej w siedzibie Nadleśnictwa. Uczniowie oglądali tablice dydaktyczne związane z łowiectwem i leśnictwem, eksponaty zwierząt i ptaków, posłuchali odgłosów zwierząt. Na zakończenie części edukacyjnej wycieczki uczniowie zaliczyli ścieżkę edukacyjno-leśną „Dziadówki” na terenie Leśnictwa Dziadówki. Tam poznali układ piętrowy lasu, fazy życia lasu, gatunki drzew i krzewów.

Wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała części rekreacyjnej wyjazdu. Uczestnicy wycieczki mieli czas na wspólną zabawę, gry zespołowe, spacery po ścieżkach leśnych. Najwięcej radości dostarczyło im ognisko i pieczenie kiełbasek.

Do szkoły wrócili uśmiechnięci, opaleni i wypoczęci. Majówka w Złotym Potoku na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.