Lekcja historii i tradycji

Aktualności » Lekcja historii i tradycji

Dnia 23 kwietnia 2015 r. uczniowie SOSW nr 1 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Częstochowskiego w Ratuszu.

Na początku wzięli udział w lekcji „Historia rycerstwa. Rody rycerskie i ich herby”. Podczas zajęć obejrzeli prezentację multimedialną, dowiedzieli się co to jest herb, kto mógł otrzymać herb, co herb oznaczał. Obejrzeli zdjęcia najbardziej znanych herbów oraz poznali historię powstania wybranych herbów. W trakcie zajęć praktycznych uczniowie mogli wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę - sami projektowali herby i układali do nich historię ich powstania.

Następnie dzieci wraz z nauczycielami zwiedzili wystawy „Historia i tradycja regionu częstochowskiego na przestrzeni wieków - eksponaty opowiadają historię” oraz  „100 lat historii Częstochowy na pocztówce i fotografii” Obejrzeli przedmioty z okresu kultury łużyckiej, epoki średniowiecza, okresu rozbiorów i powstań. Zobaczyli też narzędzia pracy, którymi posługiwali się rolnicy, kowal, szewc, stolarz.

Na koniec uczestnicy zajęć zwiedzili wystawę „Urok starego gabinetu stomatologicznego”

Wizyta w muzeum bardzo się podobała naszym uczniom i jak sami powiedzieli była to ciekawa forma spędzenia czasu.