Koty, kotki, kocięta

Aktualności » Koty, kotki, kocięta

W sobotę 17 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Kota. Jednak nasi najmłodsi uczniowie naszej placówki już 15 lutego 2018 obchodzili to nietypowe święto.
Koty, jako jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych, uszczęśliwiają ludzi, ale kot może znaleźć też u nas szczęście, jeżeli wiemy czego najbardziej potrzebuje. Głaskanie ciepłego futerka i wsłuchiwanie się w mruczenie działa na nas rozweselająco.

Dzień Kota w naszej szkole stał się  okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o kotkach, kocurach i kiciach. Uczniowie kl. II-IIIa, II-IIIc  oraz V/VIs Szkoły Podstawowej obejrzeli gazetkę przygotowana przez członków Klubu ,wzięli udział w prelekcji. Wspólnie obejrzeli prezentację multimedialną „Koty, kotki, kocięta” oraz „Tajemnice kotów”Poznali najpopularniejsze rasy kotów domowych i dzikich, dowiedzieli się  o zwyczajach i nawykach kotów domowych, dowiedzieli się w jaki sposób możemy prawidłowo opiekować się kotem. Rozwiązywali zagadki i rebusy o kotach.  Na zakończenie podczas warsztatów  plastycznych  dzieci wykonały portrety trzech kotów – czarnego, szarego i rudego. Każdy z kotów otrzymał imię. Portrety kotów można podziwiać w sali 104.

Dzień ten dla uczniów biorących udział w zajęciach stał się nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale przede wszystkim uwrażliwił dzieci na potrzeby zwierząt.