Konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową

Aktualności » Konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową

Już po raz VII nasza placówka zorganizowała Międzyszkolny Konkurs na OZDOBĘ CHOINKOWĄ.

Celem konkursu było przybliżenie i zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycjami świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej                      i przestrzennej, propagowanie  różnych technik plastycznych, kształtowanie szacunku dla tradycji rodzinnych, prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości.

Na konkurs wpłynęły prace dzieci zarówno ze szkół specjalnych jak                                   i  integracyjnych.

Pomysłowość młodych artystów była olbrzymia, niektóre z otrzymanych prac , to prawdziwe perełki. Prace, które otrzymaliśmy były wykonane w różnych technikach i z różnych materiałów – na przykład z szyszek, makaronu, drewnianych patyczków, sizalu, filcu, wacików, cekinów, nasion, suszonych owoców itp.

Komisja Konkursowa miała wyjątkowe trudne zadanie. Wybierając zwycięzców zwracaliśmy uwagę na pomysł, kreatywność, samodzielność, wkład pracy i użyte materiały.

W konkursie przyznano nagrody w kategoriach:

1.    Świąteczna bombka

2.    Świąteczna choinka

3.    Świąteczna gwiazda

4.    Świąteczny stroik

5.    Świąteczny łańcuch choinkowy

Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali uczniowie z następujących szkół:

1.    Szkoła Podstawowa nr 47 im. M. Konopnickiej w Częstochowie

2.    Zespól Szkół nr 1 w Częstochowie

3.    Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie

4.    Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy nr 5 w Częstochowie

5.    Zespól Szkól Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka w Częstochowie

6.    Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Herbach

7.    Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy nr 1 w Częstochowie

Wszystkim uczestnikom konkursu  dziękujemy za wzięcie udziału, laureatom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy za rok.