Jubileuszowa Akcja “Sprzątanie Świata”

Aktualności » Jubileuszowa Akcja “Sprzątanie Świata”

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji “Sprzątanie Świata”. Tegoroczne sprzątanie odbywało się pod hasłem Akcja – Segregacja i było wyjątkowo szczególne. W tym roku mija bowiem 25 lat odkąd w Akcji Sprzątanie Świata uczestniczy Polska.

Jak co roku rozpoczęliśmy apelem, na którym nauczyciele przybliżyli uczniom historię i cele akcji, organizatora Sprzątania w Polsce czyli Fundację Nasza Ziemia, sylwetkę założycielki Fundacji panią Mirę Stanisławską – Meysztowicz oraz cel szczegółowy tegorocznej edycji czyli wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

Uczniowie wzięli udział w burzy mózgów na temat selektywnej zbiórki odpadów, w tym przypomnieli sobie do którego z kolorowych koszy wrzucać jakie odpady i z jakich substancji są zbudowane najpopularniejsze śmieci.

Zostali również poinformowani o zasadach bezpieczeństwa w kontakcie ze śmieciami.

Po apelu uzbrojeni w zapał, zaopatrzeni w foliowe rękawiczki i worki na śmieci ruszyliśmy porządkować teren przyszkolny. Sprzyjała nam piękna jesienna pogoda i bezchmurne niebo. Śmieci niestety było sporo, ale poradziliśmy sobie z nimi bez problemu. Następna Akcja „Sprzątania Świata” już za rok, ale świadomość nieśmiecenia pozostanie z nami przez cały rok.