Jem drugie śniadanie. Na zdrowie !!!

Aktualności » Jem drugie śniadanie. Na zdrowie !!!

12 września 2019 roku nasi uczniowie po raz kolejny obchodzili Ogólnopolski Światowy Dzień Drugiego Śniadania. Dzień ten to doskonały moment, aby po raz kolejny zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na zdrowe nawyki żywieniowe. Bardzo ważne jest to, co zjadamy miedzy śniadaniem a obiadem. Drugie śniadanie w szkole czy w domu to doskonała okazja na rozmowę o zdrowym odżywianiu.

W tym roku uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat „Na śniadanie najlepsze są serki”. Następnie cała społeczność szkolna zjadła wspólne drugie śniadanie. Tym razem były to serki waniliowe.

W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli oglądać przygotowane przez Szkolne Koło PCK „Kropelka” materiały edukacyjne promujące zdrowe odżywianie.

Smacznego drugiego śniadania !!!