Jedz II śniadanie

Aktualności » Jedz II śniadanie

Członkowie Szkolnego Koła PCK „Kropelka” i  Samorządu Uczniowskiego dnia 19 września 2016 r. zorganizowali na terenie szkoły zajęcia promujące zdrowe odżywianie pod hasłem „Stawiam na drugie śniadanie”.

W trakcie zorganizowanych zajęć kształtowano zdrowe nawyki żywieniowe – „idź do szkoły po śniadaniu ze śniadaniem”.  Uświadomiono dzieciom, że śniadanie jest podstawowym posiłkiem w ciągu dnia, przekazano wiedzę na temat zależności pomiędzy właściwym odżywianiem, a osiąganiem sukcesów w szkole, uczono  także  dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie.

Na koniec uczniowie przygotowali prawidłowe drugie śniadanie – były to świeże owoce – jabłka i śliwki oraz kolorowe kanapki min.: z twarożkiem, pomidorem, ogórkiem, papryką, rzodkiewką, szczypiorkiem.

Drugie śniadanie przygotowane przez uczniów wszystkim  dzieciom
i nauczycielom bardzo smakowało.