IV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

Aktualności » IV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

Po raz kolejny odbył się w naszej Placówce Konkurs Ekologiczny „Przyjaciel Przyrody”. Była to już IV edycja tego wydarzenia, które honorowym patronatem objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Nadleśnictwo Złoty Potok oraz Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”. Tradycyjnie nasze zaproszenia do udziału w konkursie przyjęli uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z terenu Częstochowy i okolic. Zadania konkursowe dotyczyły znajomości i ochrony przyrody,                 a tematem przewodnim tegorocznej edycji był smog, jego powstawanie i negatywne skutki tego zjawiska. W jury konkursu zasiadali: Przedstawiciel Nadleśnictwa Złoty Potok pani Aleksandra Malus, Wiceprezes Ligi Ochrony Przyrody pani Maria Jasińska, przedstawiciel Muzeum Częstochowskiego pani Elżbieta Janik oraz wicedyrektor SOSW Nr 1                             w Częstochowie pani Barbara Korsak. Nagrody zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Złoty Potok i Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, umiejętnościami i pomysłowością w zakresie znajomości przyrody i jej ochrony. Zdaniem jury świadomość ekologiczna uczniów systematycznie wzrasta.

Relację z przebiegu konkursu można obejrzeć na stronie internetowej telewizji Orion pod linkiem:  http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=25075

Po zakończonych zmaganiach konkursowych jury przedstawiło następujące wyniki:

I miejsce –    drużyna reprezentująca Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Herbach –

opiekun p. Małgorzata Figiel, p. Beata Chudaszek

II miejsce –  drużyna reprezentująca Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich

im. św. Antoniego z Padwy – opiekun p. Renata Janus

III miejsce – drużyna reprezentująca Specjalny Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy Nr 1

w Częstochowie – opiekun p. Grażyna Beleć

IV miejsce – drużyna reprezentująca Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych

im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Częstochowie –

opiekun p. Monika Lis, p. Urszula Szczepańska

V miejsce – drużyna reprezentująca Zespół Szkół Specjalnych Nr 28 w Częstochowie

opiekun p. Mirosława Anzorge, Jolanta Górawska

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia oraz za ogrom pracy włożony w przygotowania do konkursu. Mamy nadzieję, że spotkamy się                     w przyszłym roku.

Organizatorzy konkursu:

Katarzyna Pawińska