Interaktywny świat zabawy

Aktualności » Interaktywny świat zabawy

Dnia 20 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej placówki wzięli udział w niepowtarzalnych zajęciach na terenie MULTICENTRUM „ZODIAK” – w interaktywnym świecie zabawy i nauki.

Podczas zajęć edukacyjnych nasi uczniowie mieli dostęp do stanowisk nauk technicznych, grafiki komputerowej oraz klocków K”next.

W trakcie  zajęć „Złote rady na odpady” uczniowie uczestniczyli w ekologicznych grach i zabawach w pracowni naukowej.  Próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania: „Czym jest recykling?”, „Po co segregujemy śmieci?”, „Jak prawidłowo segregować śmieci?”, „Czy możliwe jest , aby z butelek PET powstał polar?”

Uczniowie przy pomocy programu komputerowego oraz maszyny TP-WE poznali zasady działania elektrowni wiatrowej.

Naszym uczniom zajęcia bardzo się podobały, najwięcej radości sprawiła im budowa wybranych przez siebie modeli z klocków K”next.