Dzień z prawami dziecka

Aktualności » Dzień z prawami dziecka

W naszej szkole 23 listopada 2015 r. obchodziliśmy II Ogólnopolski  Dzień z Prawami Dziecka.

Samorząd Szkolny przygotował tematyczną wystawę, którą mogli oglądać rodzice oraz cała społeczność szkolna.

Poza tym wszyscy uczniowie wzięli udział w apelu przygotowanym przez członków Samorządu Uczniowskiego. Dzieci zostały zapoznane ze swoimi prawami słuchając wierszy
i fragmentów cytowanych artykułów z Konwencji Praw Dziecka. Następnie zostały omówione najważniejsze prawa w oparciu o prezentację multimedialną. Na koniec spotkania uczniowie obejrzeli film „Prawa dziecka”.

Kolejnym etapem obchodów Dnia z Prawami Dziecka były zajęcia plastyczne. Każda grupa musiała wykonać plakat dotyczący wybranego prawa. Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w szkolnym konkursie „O prawach dziecka w szkole i nie tylko”