Dzień świętego Walentego

Aktualności » Dzień świętego Walentego

W dniu 14 lutego 2016 r. uczniowie SOSW nr 1 obchodzili  DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Już od rana panowała w szkole radosna atmosfera.  Uczniowie tradycyjnie wzięli udział  w ZABAWIE WLENTYNKOWEJ.  Przy  dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez DJ – Mateusza i Oskara uczniów III klasy gimnazjum, wszyscy bawili się doskonale.

Podczas imprezy uczestnicy zajęć  poznali historię Święta Zakochanych                               i przypomnieli sobie zwyczaje związane z tym świętem takie jak:  pisanie życzeń, obdarowywanie ukochanych kwiatami, wręczanie walentynkowych serduszek.

Następnie dzieci uczestniczyli  w konkursach, grach i zabawach                                        z nagrodami. Uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie na „ściance zakochanych”.

W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek .

Podczas  zabawy ogłoszono wyniki    Konkursu „NAJPIĘKNIEJSZA WALENTYNKA”. Nagrody otrzymali min.: Filip Sroślak, Małgosia Fimowicz, Julia i Daria Goc, Oliwier Ciszewski, Nicola Jabońska, Andrzej Bartmanowicz, Oskar Duda, Jacek Staworko, January Domżalski.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać na zorganizowanej na terenie świetlicy szkolnej wystawie prac.

W trakcie zabawy tradycyjnie  działała  POCZTA WALENTYNKOWA. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy korzystali z tej inicjatywy. Kartki pełne ciepłych słów i życzeń  otrzymali wszyscy uczniowie. Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, wychowawców i pracowników administracji.

Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Ta nowa tradycja ma wielu zwolenników w naszym gronie – uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie.