Dzień Otwarty w naszej szkole

Aktualności » Dzień Otwarty w naszej szkole

7 czerwca odbył się Dzień Otwarty szkoły połączony z Dniem Sportu i Dniem Rodziny. Tradycyjnie na tę uroczystość przybyli rodzice naszych uczniów, przyjaciele szkoły oraz osoby zainteresowane działalnością Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1. Nasze zaproszenie przyjęły również częstochowskie media, które na swoich łamach informowały o tym ważnym dla nas wydarzeniu. Relację z dnia otwartego przygotowaną przez częstochowską Telewizję Orion można obejrzeć pod linkiem: http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=25251 . Towarzyszyli nam również częstochowska redakcja Radia Katowice, która przez cały dzień w swoich serwisach informacyjnych zapraszała w nasze szkolne progi oraz częstochowska redakcja Gazety Wyborczej.

Dzień otwarty rozpoczęła wzruszająca akademia z przesłaniem „Cudownych rodziców mam…”. Nasi uczniowie zaprezentowali różnorodne talenty artystyczne. Kolejnym punktem wydarzenia były przygotowane przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 zajęcia specjalistyczne, w których mieli możliwość uczestniczyć rodzice i zaproszeni goście. Następnie wszyscy mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych na boisku szkolnym. Towarzyszyła nam piękna pogoda i wspaniały humor. Każde dziecko tego dnia było zwycięzcą nagrodzonym słodkościami ufundowanymi przez Szkolne Koło TPD.