Dzień Europejczyka

Aktualności » Dzień Europejczyka

Dzień Europejczyka na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. W tym roku my opiekunowie Klubu zaproponowaliśmy inną jego formę, zamiast tradycyjnej akademii postanowiliśmy sprawdzić wiedzę uczniów na temat krajów europejskich jaką nabywali w trakcie poprzednich edycji Dnia Europejczyka. Okazało się ze  forma zajęć otwartych znakomicie się sprawdziła a konkursy i gry dydaktyczne dostarczyły  uczniom  wiele frajdy, radości i zabawy.

Znakomicie bawili się członkowie Klubu którzy w charakterystycznych i barwnych strojach prezentowali wybrane kraje Unii Europejskiej. Wszak nie zawsze ma się okazję przywdziać strój szwedzkiej Pipie, włoskiego kucharza, królowej angielskiej, hiszpańskiego torreadora, polskiego górola spod samiuśkich Tater albo niemieckiego mechanika samochodowego. Parada barwnych postaci jaką prezentowali klubowicze na scenie to świetny przykład integracji europejskiej i ….uczniowskiej, która była celem zajęć.

Uczestnicy zajęć wykazali się ogromną wiedzą w trakcie części zadaniowej.  Nie straszna im była ani mapa konturowa Europy na której zaznaczali państwa prezentowane przez aktorów – klubowiczów, ani flagowe puzzle, ani europejskie stolice do odgadnięcia. Zabawy i myślenia było co nie miara. Na koniec zajęć każdy z uczestników oraz klubowiczów otrzymał specjalnie na tę okazję przygotowany brelok z logo Klubu Europejskiego oraz dyplom uczestnictwa w zajęciach. Tyle opowiadania..

Resztę podziwiajcie na zdjęciach i… do zobaczenia za rok.

K. Pawińska

A. Dziurkowska