Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć

Aktualności » Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć

W piątek 27 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wszyscy dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Z tych powodów warto czytać i zachęcać do czytania. Dlatego nasi najmłodsi uczniowie zostali wprowadzeni do magicznego świata bajek, opowiadań i wierszy.

W tym roku uczniowie mogli obejrzeć przygotowaną na świetlicy szkolnej wystawę książek – najpopularniejszych bajek i baśni oraz książek dla dzieci autorstwa
R. Piątkowskiej.

Dzieci klas I-VI podczas Dnia Głośnego Czytania wysłuchały fragmentów z książek R. Piątkowskiej - „Mruk”, „Ciekawe co będzie jutro?”, „Zbój”, „Mądra głowa zna przysłowia”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe książeczki do czytania .