Czerwone Berety

Aktualności » Czerwone Berety

Dnia 18 czerwca 2019 r. grupa naszych uczniów miała możliwość zwiedzenia Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Wizyta była bardzo pouczająca dla naszych uczniów.
W Sali Tradycji poznali historię Jednostki Wojskowej Komandosów, dowiedzieli się o trudnej i odpowiedzialnej służbie żołnierzy. Komandosi z Lublińca są znani w naszym rejonie z wysokiego poziomu wyszkolenia i z przygotowania do prowadzenia działań w czasie pokoju jak i wojny, dlatego dzieci z zapartym tchem słuchały o osiągnięciach żołnierzy. Poza tym nasi podopieczni uczestniczyli w krótkim pokazie sprzętu wojskowego, mogli wejść do wojskowego wozu strażackiego oraz obejrzeć spadochroniarnię . Nasza grupa zwiedziła również wideostrzelnicę.

Wyjazd okazał się dla naszych uczniów wspaniałą nagrodą na zakończenie roku, ale co najważniejsze jedyną taka okazja do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania wojska
i pogłębienia uczuć patriotycznych.

Uczniowie SOSW nr 1 jeszcze raz dziękują za wizytę w JWK – szczególnie Panu st. sierż. który przyczynił się do zorganizowania wyjazdu, spędzał z nami czas i oprowadzał nas po Jednostce Wojskowej.