Czekoladowe warsztaty

Aktualności » Czekoladowe warsztaty

Dzień Czekolady obchodzimy kilka razy w roku, ale nasi uczniowie świętowali go
12 kwietnia. W ten dzień każdy  zarówno niejadek jak i prawdziwy  miłośnik czekolady nie może odmówić sobie zjedzenia kilku kostek tego niezwykłego przysmaku. Choć czekolada ma dużo kalorii - w ten jeden dzień zjedzenie czekoladek z pewnością nam nie zaszkodzi, a nawet wyjdzie na zdrowie, bo czekolada poprawia nam humor.

Nasi uczniowie w tym dniu udali się na czekoladowe warsztaty do Biblioteki Miejskiej Filia nr 2. Tam podczas zajęć poznali podstawowe rodzaje czekolady, dowiedzieli się skąd czekolada pochodzi i w jaki sposób przebiega proces jej produkcji.. Wysłuchały także opowiadania o „Czekoladowej złości Krzysia”. Nie zabrakło także czekoladowych zagadek, krzyżówek, rebusów

Następnie rozpoczęły się warsztaty plastyczne – każdy z uczestników wykonał ozdobne pudełeczko na smakołyki.

Na zakończenie odbyła się degustacja – każdy mógł spróbować czekolady w różnej postaci – czekoladek, batoników, i czekolady do picia.

Po powrocie dzieci mogły obejrzeć na świetlicy szkolnej film „Charlie i fabryka czekolady”