Coś na jesień

Aktualności » Coś na jesień

Tradycyjnie w miesiącu październiku członkowie Szkolnego Koła PCK „Kropelka”
i Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów przygotowali na terenie placówki akcję promującą zdrowe odżywianie pod hasłem „SOK NA ZDROWIE”

Podczas zajęć z opiekunami uczniowie zapoznali się  ze skutkami nieprawidłowego odżywiania się – min. dowiedzieli się na temat  związku między sposobem odżywiania się
a stanem zdrowia . Zrozumieli, że brak spożywania warzyw i owoców prowadzi może do wielu chorób  np.: otyłość, nadwaga, anemia, choroba wrzodowa, anoreksja, miażdżyca, itp.
Uczniowie dowiedzieli się, że soki to świetny sposób na dostarczenie organizmowi potrzebnych mu składników. Są zdrowe, smaczne proste w przygotowaniu i kolorowe. W tegorocznej akcji  postawiliśmy na kolor. W tym roku uczestnicy zajęć poczęstowali kolegów, koleżanki i nauczycieli własnoręcznie przygotowanymi sokami w dwóch kolorach – pomarańczowym i zielonym. Sok w kolorze pomarańczowym wykonany został z marchwi, jabłek i pomarańczy. Z kolei zielony koktajl to kompozycja szpinaku, kiwi, awokado, bananów na bazie nektaru ananasowego.