Bezpieczne zachowania w kontaktach ze zwierzętami

Aktualności »  Bezpieczne zachowania w kontaktach ze zwierzętami

Dnia 26 września 2016 r. uczniowie SOSW nr 1 uczestniczyli w spotkaniu z Panią Edytą Żygulską – lekarzem weterynarii.

Podczas prelekcji na temat „ W DOMU, W PARKU, W LESIE – BEZPIECZNE ZACHOWANIA W KONTAKTACH ZE ZWIERZĘTAMI”  uczestnicy spotkania mieli możliwość zdobyć niezbędne wiadomości, które wykorzystają w kontaktach ze zwierzętami. Najważniejsze z nich o których trzeba koniecznie pamiętać to:

Nie drażnij psów!

Nie zbliżaj sie do obcych zwierząt!

Myj ręce po każdym kontakcie ze zwierzęciem!

Przestrzegaj zasady ograniczonego zaufania nawet do oswojonego zwierzęcia!

Nie  dotykaj i głaskaj psów bezpańskich lub obcych bez zgody właścicieli.

W trakcie prelekcji dzieci dowiedziały się także   min.:   jak należy zachowywać się w kontaktach ze zwierzętami, szczególnie dzikimi i bezdomnymi ?, jakimi choroby odzwierzęcymi mogą się zarazić – np.: wścieklizną, grzybicą skóry?

Pani weterynarz opowiedziała  także uczniom w jaki sposób  można nieść pomoc zwierzętom i wspomniała o roli schroniska dla zwierząt w opiece nad nimi.

Uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni i serdecznie podziękowali Pani Edycie za spotkanie.