Bezpieczeństwo dzieci

Aktualności » Bezpieczeństwo dzieci

nia 7 stycznia 2019 r. sierż. Małgorzata Makles z częstochowskiej Komendy Policji Miejskiej odwiedziła naszą placówkę. Towarzyszył jej niezastąpiony przyjaciel dzieci SZNUPEK.

Podczas spotkania w oparciu o prezentowany film uczniowie dowiedzieli się min.: jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, co to jest sygnalizacja świetlna, w jaki sposób należy zachowywać się w samochodzie. Przypomnieli sobie również o noszeniu odblasków. Ponieważ wkrótce będą ferie zimowe Pani Policjantka zwróciła także uwagę na bezpieczne zachowania podczas zabaw zimowych.

W dalszej części w spotkania uczniowie dowiedzieli się o codziennej pracy Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

Najwięcej radości sprawił uczniom gość specjalny Sznupek, z którym dzieci chętnie witały się i pozowały do zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie.