Bezpieczeństwo

Aktualności » Bezpieczeństwo

Dnia 25 września 2017 r. na terenie naszej placówki odbyła się prelekcja, której tematem było bezpieczeństwo. Prelekcję poprowadził asp. Wojciech Bożek. Dzieci podczas prelekcji dowiedziały się, co należy zrobić, gdy na ich drodze pojawi się agresywny czworonóg. Zapoznały się                z prawidłowymi zachowaniami się w kontakcie z psem. Ochotnicy mogli poćwiczyć postawę „żółwia”, która uchroni ich w razie ataku czworonoga. Każdy z uczestników zajęć otrzymał ulotkę przypominającą właściwe zachowania w momencie spotkania z agresywnym psem. Jednak największą atrakcją spotkania  dla naszych uczniów była AZA – pies służbowy wyszkolony do wyszukiwania zapachu materiału wybuchowego. Pan Policjant opowiedział dzieciom o pracy Azy oraz zademonstrował jej posłuszeństwo . Opiekun psa policyjnego podkreślił, że Aza ma duży temperament i bardzo chętne wykonuje wszystkie zadania w pracy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć i serdecznie dziękowali za spotkanie.