Aktualności » Andrzejki

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole dnia 29 listopada 2018 r. odbyły się długo wyczekiwane Andrzejki integrujące społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali różnorodne wróżby. Uczestnicy zabawy mogli wyczytać z kart jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała ich przyszła sympatia. Piękne wróżki z magiczną kulą przepowiadały przyszłość. Zabawę uświetniły przeboje muzyczne, do których rytmów  tańczyły i bawiły się dzieci wspólnie z opiekunami. Całość spotkania umilił słodki poczęstunek. Tegoroczne andrzejki należy uznać za udane. Zapraszamy do galerii zdjęć.