Aktywna Szkoła

Aktualności » Aktywna Szkoła

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie w bieżącym roku szkolnym przystąpił do konkursu „AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

W konkursie trwającym w okresie od 8 września 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. biorą uczniowie  szkoły, internatu oraz nauczyciele i rodzice. Trzech nauczycieli – odpowiedzialnych za realizację konkursu na terenie placówki uczestniczy dodatkowo w organizowanym kursie prowadzonym w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego. Jeżeli nasza placówka wykona wszystkie zadania przewidziane regulaminem konkursu  i zostaną one pozytywnie ocenione – to  otrzymamy tytuł AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNYUCZEŃ i dyplomy honorowe. W ramach realizowanych zadań uczniowie uczestniczą  w licznych konwersatoriach, spotkaniach ze specjalistami ds. żywienia, problemów związanych z nieprawidłowym odżywianiem, lokalnymi przedstawicielami  sportu i zajęciach związanych min.: z tematyką aktywnego trybu życia, aktywnego odpoczynku, sposobów spędzania wolnego czasu, zdrowego trybu życia, właściwego odżywiania. Czynnie uczestniczą w zajęciach ruchowych organizowanych na terenie placówki. Dodatkowo uczniowie biorą udział w sondażach przeprowadzanych na terenie szkoły, uczestniczą w zajęciach praktycznych – np.: „Zdrowie na talerzu”, oglądają materiały edukacyjne w trakcie prezentacji multimedialnych, wypełniają ankiety. Również przystępują do konkursów plastycznych, przygotowują gazetki informacyjne i wystawy. W ramach realizowanych zadań konkursowych odbyło się również spotkanie  z rodzicami podczas którego min. poruszono  temat wpływu siedzącego trybu życia na zdrowie i kondycję dziecka.

IB