„W krainie bajki”

Aktualności » „W krainie bajki”

Na terenie SOSW nr 1 dnia 5 kwietnia 2017 roku już po raz ósmy
odbył się Międzyszkolny Integracyjny Konkurs „W krainie bajki”.
Do konkursu przystąpiły trzyosobowe drużyny. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi
w Częstochowie – pod opieką Pani Małgorzaty Augustyn,  Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach – pod opieką Pani Beaty Chudaszek  i SOSW nr 1 pod opieką Pani Grażyny Beleć.

Celem konkursu min. było rozbudzanie zainteresowania bajkami, motywowanie
do czytania bajek oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania charakteru dydaktycznego baśni, w tym werbalizowanie nauk płynących z tego gatunku literackiego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością takich bajek jak:  ,,Calineczka", „ Księżniczka na ziarnku Grochu”, „Dziewczynka z zapałkami”, "Brzydkie Kaczątko", "Słowik", „Królowa Śniegu”, „Nowe Szaty Cesarza”, „Dzikie Łabędzie” ,”Imbryk”, „Dzielny Ołowiany Żołnierzyk”

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test, który dotyczył znajomości bajek H. Ch. Andersena. Test wzbogacony był dodatkowo
w zadania w których należało rozwiązać krzyżówki, rebusy. Z kolei w drugim etapie na podstawie otrzymanego tekstu  uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem
i twórczością H. Ch. Andersena. Trzeci etap to teleturniej – tutaj zawodnicy losowali zestawy pytań. Każdy zestaw dotyczył innej bajki.

Zawodnicy byli doskonale przygotowani. O zajęciu pierwszego miejsca decydowały pojedyncze punkty. Nasza drużyna  w składzie Sara Hadamik, Adriana Bartmanowicz
i Natalia Kubik zajęła I miejsce.

Po konkursie odbyło się spotkanie integracyjne z poczęstunkiem. Uczestnicy konkursu mieli możliwość lepszego poznania się  i nawiązania znajomości.

Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, paczki ze słodyczami i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom  serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz za ogrom pracy włożony w przygotowania do konkursu.