„SOW-a” obchodzi Dzień Kundelka

Aktualności » „SOW-a” obchodzi Dzień Kundelka

W dniach 24 i 25 października 2018 r. Szkolny Klub Miłośników Zwierząt „SOW-a” zorganizował w naszej szkole Dzień Kundelka. Członkowie Klubu przygotowali okolicznościową wystawę. Na wystawie zaprezentowano zdjęcia domowych kundelków oraz można było obejrzeć książki, poradniki związane ze zdrowiem szkoleniem i opieką nad psami. Uczniowie klasy VII/VIIIa oraz I/IIIPP wzięli udział
w zajęciach pod hasłem „Przygarnij mnie”. Podczas zajęć uczestnicy zostali zapoznani z fragmentami Ustawy o Ochronie Zwierząt oraz zadaniami Schroniska dla bezdomnych psów. Dodatkowo uczestniczyli w warsztatach plastycznych podczas których mogli narysować swojego ukochanego czworonoga.

Z kolei uczniowie klas I/III Szkoły Podstawowej wzięli udział w zajęciach na terenie Biblioteki Miejskiej Filia nr 2. Zajęcia tematycznie związane były z obchodzonym w tym dniu Dniem Kundelka.

Uczniowie obejrzeli specjalnie dla nich przygotowaną wystawę książek, których bohaterami były pieski. Szczególnie uczestnikom zajęć podobały się albumy przedstawiające psy różnych ras.

Pani bibliotekarka przeczytała także fragment książki „Pamiętnik grzecznego psa”, który opowiadał o przygodach głównego bohatera w gabinecie weterynaryjnym.

Na zakończenie dzieci przy piosence „Puszek – Okruszek” miały chwilę na wspólne zdjęcia z pluszowymi ulubieńcami.