„Pod piernikowym aniołem”

Aktualności » „Pod piernikowym aniołem”

Dnia 4 grudnia 2014 roku  na terenie SOSW nr 1 odbyły się warsztaty artystyczne „Pod piernikowym aniołem”. Podczas warsztatów dzieci przygotowywały ozdoby świąteczne na konkurs „Bożonarodzeniowy wyrób cukierniczy” zorganizowany przez Katolickie Szkoły Specjalne Zawodowa i Przysposabiająca do Pracy Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie.

Nasi uczniowie wypiekali z ciasta piernikowego anioły, choinki, gwiazdki, świąteczne serduszka. Następnie przyozdabiali piernikowe wypieki kolorowym lukrem, perełkami, barwna posypką, nasionami zbóż, rodzynkami, orzechami. Warsztaty manualne to piękny i atrakcyjny element współpracy z dziećmi niepełnosprawnymi. W tym obszarze możemy przekonać się o ich nadzwyczajnych możliwościach. Zapraszamy do obejrzenia wykonanych prac. Zajęcia zostały przygotowane i zorganizowane przez Panie -Katarzynę Pawińską i Monikę Karbowiak.