„Pisanka Wielkanocna”

Aktualności » „Pisanka Wielkanocna”

ŚWIĘTA WIELKANOCNE są bardzo radosnym czasem. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które warto przekazywać młodszym pokoleniom. Dlatego też  w dniach 29 marca i 5 kwietnia 2017 r. na terenie naszej placówki odbyły się Warsztaty wielkanocne. Wzięli w nich udział uczniowie klasy V-VI Szkoły Podstawowej, III klasy gimnazjum i podopieczni świetlicy szkolnej.

Program warsztatów obejmował artystyczne zdobienie i malowanie jajek styropianowych i wydmuszek, wykonanie zajączka, baranka wielkanocnego, stroika, palmy wielkanocnej i koszyczka.

Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. W tym roku do udziału w części warsztatów zaprosiliśmy Panią Jolantę Cieplik, która pokazała uczniom jak w prosty sposób w oparciu o materiały ekologiczne – siano, wydmuszki, suszone kwiaty i trawy - wykonać ozdoby wielkanocne.

Udział w warsztatach dla wszystkich uczestników był okazją do lepszego poznania się i stworzył warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni dzieci.

Podczas zajęć powstały niepowtarzalne ozdoby, które można podziwiać na wystawie zorganizowanej na terenie świetlicy szkolnej. Najpiękniejsze prace zgłoszono do konkursu „PISANKA WIELKANOCNA”