„Mój przyjaciel Miś”

Aktualności » „Mój przyjaciel Miś”

To już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. W tym roku uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój przyjaciel Miś”, który zorganizowany został w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych.

Podsumowanie konkursu odbyło się w piątek 24 listopada w przeddzień „urodzin” sympatycznego bohatera książek, który mimo upływu lat, nadal jest częścią dziecięcego świata. To najsympatyczniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka.  Uczestnicy konkursu pokazali, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami,  wyklejanka, malowanka, grafika, collage, z wełny, futerka prace przestrzenne itp. W konkursie udział wzięło 42  dzieci i wpłynęło około100 prac.

Najciekawsze prace wykonali uczniowie: J. Staworko, A. Bartmanowicz, P. Wypych, V. Kowalczyk, F. Sroślak, S. Grzesiak, K. Konieczny,R. Korzeniowska, J.Goc, d. Goc, P.Leiber.

Uczestnicy konkursu w nagrodę otrzymali min.: słodkie przysmaki, misie, książeczki.

Prace zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej oraz na korytarzu szkolnym
i stanowią piękną dekorację.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.