„FESTIWAL BAJKI” już za nami

Aktualności » „FESTIWAL BAJKI” już za nami

Nasi wychowankowie w czwartek 19 września 2019 r. wzięli udział w niezwykłym spotkaniu na terenie Biblioteki Publicznej Filia nr 2 zorganizowanym w ramach „Festiwalu Bajki”. Mieli możliwość spotkać się z Panią Renatą Piątkowską - autorką książek dla dzieci młodszych i starszych, jedną z najbardziej znanych współczesnych polskich pisarek. Autorki serii książek „Gang Słodziaków”.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemne atmosferze. Pani Renata Piątkowska opowiedziała dzieciom o zwyczajach, trochę już zapomnianych. Zwróciła min. uwagę na tradycje malowania wielkanocnych pisanek, ubierania choinki. Wyjaśniła dzieciom , co oznacza „Prima aprilis” i w jaki sposób obchodzony jest w różnych krajach.

Największym zaskoczeniem dla dzieci było wspólne czytanie fragmentów z książek- „Gdyby jajko mogło mówić” i „Ciekawe co będzie jutro”. Wybrane fragmenty czytała Pani Malwina – zawodowy lektor. Dzieci były zachwycone – uśmiech nie schodził im z twarzy.

Na zakończenie każdy mógł zadawać pytania, poprosić o autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.