„Cukierku, ty łobuzie” – wspólne czytanie lektury

Aktualności » „Cukierku, ty łobuzie” – wspólne czytanie lektury

Nasi wychowankowie w czwartek 20 września 2018 r. wzięli udział w niezwykłym spotkaniu na terenie Biblioteki Publicznej Filia nr 2. Po raz pierwszy uczestniczyli
w spotkaniu autorskim z Waldemarem Cichoniem - twórcą cyklu książek dla dzieci

o kocie Cukierku. Podczas spotkania pisarz w bardzo przystępny sposób i z dużą dawka humoru opowiedział dlaczego zaczął pisać książki. Przybliżył okoliczności powstania pierwszego utworu: „Cukierku, ty łobuzie”. Obecnie jest jedna z lektur szkolnych. Bohaterem książki jest najbardziej niezwykły i niesforny kot na świecie. Właśnie ta książka dała początek całej serii o Cukierku. Podczas spotkania Pan W. Cichoń przeczytał min. fragment najnowszej pozycji, która ukazała się we wrześniu 2018 r. „Dasz radę, Cukierku” . Uczestnicy spotkania obejrzeli również wystawę książek autora. Wystawa bardzo im się podobała, ponieważ książki są pięknie ilustrowane. Na zakończenie każdy mógł zadawać pytania, poprosić o autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.