„Cała Polska czyta dzieciom”

Aktualności » „Cała Polska czyta dzieciom”

Dnia 11 kwietnia 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej placówki udali się do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie i wzięli udział w XI Bajkowych Spotkaniach w ramach Ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Spotkanie odbyło się  w Auli RODN „WOM”.

Celem spotkania min.: było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci, rozwijanie pamięci, wyobraźni i słownictwa, propagowanie literatury dziecięcej. Tym razem dzieci wysłuchały min.: opowiadania „O dziewczynce w fiołkowym kapeluszu”’

W spotkaniu jak zawsze wziął udział niezastąpiony, przezabawny PAN HEPPY, z którym dzieci mogły porozmawiać, pobawić się, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zwiedzić jego magiczny samochód.

Podczas spotkania na dzieci czekały liczne atrakcje – konkursy, zagadki itp. Najaktywniejsi uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe maskotki.