„BĄDŹ BEZPIECZNY”

Aktualności » „BĄDŹ BEZPIECZNY”

Dnia 18 września 2019 r. odwiedził, jak każdego roku naszą placówkę pracownik Straży Miejskiej Pan Tomasz Gajewski.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Poruszony został również  bardzo ważny temat-  zasady zachowania się podczas spotkania z osobą nieznajomą, obcą.

Podinspektor Tomasz Gajewski w ciekawy sposób z wykorzystaniem filmów
i prezentacji multimedialnej omówił i przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dodatkowo wyjaśnił jak należy zachowywać się wobec obcych psów spotkanych podczas spacerów.

Podczas spotkania Podinspektor Tomasz Gajewski wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest to, aby być widocznym na drodze. Zachęcał uczniów do noszenia kamizelek odblaskowych oraz innych elementów odblaskowych.

Prelekcja odbyła się w miłej, przyjaznej atmosferze,  a wiedza zdobyta  i utrwalona z zakresu bezpieczeństwa dotycząca różnych sytuacji pozwoli naszym uczniom  uniknąć wielu niebezpieczeństw.